СРБИЈА СЕ ВАКЦИНИРА СО ТРЕТА ДОЗА Редици од луѓе чекаат на Белградскиот Саем


Србите веќе од вторникот можат да се вакцинирааат со трета доза на вакцина, а ќе бираат меѓу АстраЗенека, Синофарм, Фајзер и Спутник В, пишува Н1 во сопствена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Координаторот на пунктот за вакцинација на Белградскиот саем, Зоран Бекиќ, денеска изјави дека заклучно со петокот, 120 000 граѓани се вакцинирани со третата ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Рекорден број на починати од Ковид-19 во четвртиот бран беше евидентиран во вчерашната статситика на Министерството за здравство за претходното деноноќие. Меѓу ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Северна Македонија е лидер во регионот по бројот на граѓани вакцинирани со барем една доза против Ковид-19 во изминатиот 1,5 месец, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични

Меѓу починатите 36 лица е и 24-годишно момче од Ресен. Бројот на новозаразени во изминатиот период се движи околу 1000 дневно. Анализите на МЗ покажуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Според последните податоци, во периодот од 5-ти јули до 24-ти август, бројот на барем една аплицирана доза на сто жители во земјата е зголемен за повеќе од 14 ...
| | веќе видена | слични

Земјите од Европската унија кои користат засилувачка доза вакцини против Ковид-19 може да се најдат во ситуација на зголемен правен ризик, ако за тоа нема ...
| | веќе видена | слични

Полска ќе дозволи вакцинација со дополнителна доза вакцина против коронавирус на лицата со слаб имунитет, објави министерот за здравство Адам Ниџиелски, додека ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани се поделија на половина и околу пандемијата. Првите сметаат дека вакцинацијата е единствената опција за да не се заразите или пак доколку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 261 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Главната научничка на Светската здравствена организација (СЗО) Сума Сваминатан денеска ги повика луѓето да не паничат поради појавата на Омикрон и рече дека е ...
сите 267 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СРБИЈА СЕ ВАКЦИНИРА СО ТРЕТА ДОЗА Редици од луѓе чекаат на Белградскиот Саем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: