МЗ: Зголемен интересот за вакцинација, вчера се аплицирани 17.623 вакцини

Во текот на вчерашниот ден е забележан значително зголемен интерес за вакцинација помеѓу граѓаните. Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Рекорден број на починати од коронавирус во четвртиот бран беше евидентиран во вчерашната статистика на Министерството за здравство за претходното деноноќие. ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Северна Македонија е лидер во регионот по бројот на граѓани кои се вакцинирани со барем една доза од вакцината во изминатиот месец и половина, наведува ...
| | веќе видена | слични

Меѓу починатите 36 лица е и 24-годишно момче од Ресен. Бројот на новозаразени во изминатиот период се движи околу 1000 дневно. Анализите на МЗ покажуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Според последните податоци, во периодот од 5-ти јули до 24-ти август, бројот на барем една аплицирана доза на сто жители во земјата е зголемен за повеќе од 14 ...
| | веќе видена | слични

Полска ќе дозволи вакцинација со дополнителна доза вакцина против коронавирус на лицата со слаб имунитет, објави министерот за здравство Адам Ниџиелски, додека ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани се поделија на половина и околу пандемијата. Првите сметаат дека вакцинацијата е единствената опција за да не се заразите или пак доколку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од 17.020 позитивни на Ковид последните 3 недели близу 3000 односно 17 проценти биле вакцинирани. Анализата на ИЈЗ пак покажува дека за 18 месеци од почетокот ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 26 август. За вакцинирани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 267 | | | веќе видена

16 години земја кандадат за влез во ЕУ, а досегашните несупеси служат за политичко поентирање помеѓу партиите. Македонија се уште чека - овој пат заглавена со ...
сите 414 | | | веќе видена

Првите луѓе на дел од фармацевските компании стравуваат дека атуелните вакцини против коронавирусот нема да може лесно да се спротистават на новата верзија на ...
сите 524 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека Роберт Левандовски заслужил да ја добие „Златната топка“, прстот го впери кон новинарите, кои гласаат во изборот ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ: Зголемен интересот за вакцинација, вчера се аплицирани 17.623 вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: