Во Австрија потврден првиот случај на зараза со ламбда сојот на коронавирусот

Првиот случај на зараза со ткн ламбда варијанта на коронавирусот, првпат идендификувана во Перу, е регистриран во Австрија, пренесува во петокот телевизијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нов Зеланд ќе го продолжи „локдаунот“ на национално ниво за уште четири дена, со цел да го спречи ширењето на Ковид-19. – Сепак, во голем дел од земјата ќе се ...
| | веќе видена | слични

Стотици илјади луѓе во САД кои не можеа да платат кирија за време на пандемијата, се соочуваат со иселување откако Врховниот суд одлучи да не се продолжи со ...
| | веќе видена | слични

– Сепак, во голем дел од земјата ќе се ублажат рестриктивните мерки од среда, изјави премиерката Џасинда Ардерн на денешната прес-конференција. Во земјата ...
| | веќе видена | слични

Суперсој на коронавирусот може да се појави следната година и секој невакциниран човек е потенцијален супертрансмитер, изјави денеска имунологот Саи Реди од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наскоро почнува учебната година и во Кина, па затоа се врши дезинфекција на училишните дворови и просториите во кои ќе престојуваат учениците. Земјата ...
| | веќе видена | слични

За прв пат од почетокот на јули, Кина не регистрираше нови случаи на инфекција со коронавирус. Ова е резултат, на дисциплинираното придржување до строгите ...
| | веќе видена | слични

Секој невакциниран човек е потенцијален суперпреносител. Суперсојот на коронавирусот може да се појави следната година и секое невакцинирано лице е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во пожарот кој изби во автобусот на „Беса Транс“ на 23 ноември во Бугарија додека се враќаше од Турција трагично настрадаа 45 патници, а со повреди се здобија ...
сите 379 | | | веќе видена

Доктор Ненад Лазаров кој и деновиве реагираше на мерката за финансиската награда од Владата, од 30 денари по пациент, за матичните лекари кои ќе постигнат ...
сите 310 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 151 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 256 | | | веќе видена

Нови 333 случаи на КОВИД-19 од 2440 тестирања се регистрирани во изминатите 24 часа. Починаа 16 пациенти, најмладиот на 33 години, дополнително уште лице ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Австрија потврден првиот случај на зараза со ламбда сојот на коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: