Вакцинираните пациенти од Тексас први ќе бидат лекувани

8 копии
3 копии

Грчките власти соопштија дека медицинските работници кои работат во јавниот и приватниот здравствен сектор, како и оние кои работат во домовите за стари лица и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Под слоганите „Здравството штрајкува“; „Не за задолжителната вакцинација“; „Не за отпуштања и принуден одмор“; „Пари за болниците“ грчката Федерација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со цел да се пополнат дупките кои ќе настанат поради недостиг на персонал во Грција, од септември невакцинираните здравствени работници се праќаат на неплатен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со одлука на министерот за здравство, Василис Кикиљас и алтернативниот министер Василис Кондозаманис, во Грција од 1 септември се отповикуваат сите редовни ...
| | веќе видена | слични

Властите на американската сојузна држава Тексас најавија дека доколку болниците се преполнат, приоритет за лекување ќе им се дава на вакцинираните лица. Ако во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Со воведената задолжителна вакцинација за вработените во јавните и приватните установи за грижа на лица во Грција, се зголемил и бројот на имунизации, според ...
| | веќе видена | слични

Одредбата е усвоена затоа што стапката на вакцинација меѓу полицајците во Њујорк заостанува во време кога варијантата делта на вирусот брзо се шири и бројот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Луѓето кои претходно шиеја заштитни маски, почнаа да шијат и торби, откако цената на кесите скокна на 15 денари, со цел да се дестимулира нивната употреба. ...
сите 202 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози.Намалена видливост поради појава на магла од 100 – 150 метри има на планинскиот ...
сите 170 | | | веќе видена

Во последното деноноќие регистрирани се 355 новозаразени од направени 3.042 тестирања, пријавени се вкупно 15 починати лица, девет во последните 24 часа и шест ...
сите 377 | | | веќе видена

Тој одговарајќи на прашање за тоа каков е неговиот став за тоа што Владата повторно го назначи Владо Бучковски за олеснувач во преговорите со Бугарија, рече ...
сите 113 | | | веќе видена

Поминаа 11 дена од сообраќајна несреќа во Бугарија, а криминалната и неспособна власт СДСМ – ДУИ молчат и ја прикриваат вистината за оваа голема трагедија во ...
сите 389 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцинираните пациенти од Тексас први ќе бидат лекувани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: