Активни пожарите кај Раовиќ и Ракле, локализиран пожарот над Патишка река

Се уште се активни пожарите кај Раовиќ и Буковиќ (Сарај) и во атарот на Ракле – Никодин – Топлица во Прилеп. Пожарот кај село Раовиќ и Буковиќ (Сарај) е на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во последните 24 часа на територијата на земјава има седум пожари коишто сите се локализирани, а потоа изгаснати и не се големи шумски пожари, информира Илија ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Се укинува забраната за движење во шуми и шумски предели, одлучи Владата на вчерашната 101-ва седница. За заштита и за спречување пожари на отворено, ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Регионалниот центар за управување со кризи на Штип информира дека е локализиран пожарот во атарот на селото Владимирово, општина Берово на планината Готен. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 228 | | | веќе видена

Има многу фактори кои можеле да ја предизвикаат и придонеле да се случи автобуската несреќа и фокусот не може да се стави само на патната инфраструктура, ...
сите 232 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена

Министерот за регионален развој и јавни работи на Бугарија Виолета Комитова денеска на прес конференција ги презентираше резултатите од увидот на патниот ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Активни пожарите кај Раовиќ и Ракле, локализиран пожарот над Патишка река

Од:
До кого (е-маил):
Порака: