Ангажирани 541 полициски службеник за превенирање и гасење на пожарите

Во активностите за гаснење и превенирање на пожарите на територијата на Република Северна Македонија, во текот на изминатото деноноќие, од страна на МВР беа ...
| | веќе видена | слични
6 копии
15 копии

 Реализирани се 214 мото-патроли, користени се 160 моторни возила. На терен се вклучени и сите специјални единици на полицијата, информира Министерството за ...
| | веќе видена | слични

СВР Велес поднесе кривична пријава против И.Ќ.(64) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неизвршување на судска одлука”. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе наредба за спроведување истрага и поднесе предлог за определување мерка притвор за лице осомничено за кривично ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ‚насилство', ОВР Дебар поднесе кривична пријава против Б.А.(30), Б.К.(30), З.А.(35), Ш.Л.(26), сите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Т.П. (23) од село Баништа доби кривична пријава поради постоење сомневање за сторени кривични дела „узурпација на недвижности", „бесправно градење" и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 532 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 454 | | | веќе видена

– Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 343 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 474 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Новата варијанта на коронавирус Омикрон е откриена кај 13 лица кои пристигнале во холандскиот главен град Амстердам со двата лета од Јужна Африка. Претходно ...
сите 387 | | | веќе видена

Декларацијата на Народното собрание на Бугарија за односите со Македонија останува да биде дел од позицијата на можната нова бугарска владина коалиција ...
сите 323 | | | веќе видена

Утре попладне ќе се одржи нова средба помеѓу лидерот на СДСМ во оставка, премиерот Зоран Заев и првиот човек на Алтернатива, Африм Гаши, објави телевизија 24 . ...
сите 210 | | | веќе видена

Во спомен на жртвите на автопатот Струма кои го загубија животот во несреќата на автобусот на Беса Транс, бугарскиот д-р Димитар Ленков нуди двете држави ...
сите 427 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангажирани 541 полициски службеник за превенирање и гасење на пожарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: