Дачиќ: Талибанците три пати беа во Белград, но тоа беше тајна

3 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ, синоќа како гостин на ТВ Хепи, во врска со просечната плата, рече дека, кога дошол на функцијата премиер, Србија делела ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва во гостување на емисија, објасни како Гугл ги цензурира медиумите во Србија. Тој истакна дека видливоста на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
6 копии

Ричард Гренел, поранешен пратеник на екс претседателот на САД, Доналд Трамп за дијалогот меѓу Белград и Приштина, ја поддржа позицијата на претседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 505 | | | веќе видена

Кај Стојко Стојков од ОМО Илиден Пирин постои доза на оптимизам дека со текот на времето положбата на македонското малцинство во Бугарија ќе се подобри. Тој ...
сите 882 | | | веќе видена

Се гледа крајот на пандемијата, очекуваме мирна пролет, изјави во вечерашното гостување на ТВ Телма д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија.Тој вели ...
сите 189 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 365 | | | веќе видена

Со конструкции за ЈП Градски Паркинг не може да се сокрие неспособноста на Арсовска, таа не знае да менаџира со парите на граѓаните, велат од СДСМ преку ...
сите 263 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дачиќ: Талибанците три пати беа во Белград, но тоа беше тајна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: