Ангелов се извини за шегата дека некој од ВМРО-ДПМНЕ наводно украл пила од Австријците

Првиот човек на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов објасни дека било лажна вест дека од австриските пожарникари е украдена пила. Вели дека тој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Регионалниот центар за управување со кризи на Штип информира дека е локализиран пожарот во атарот на селото Владимирово, општина Берово на планината Готен. Во ...
| | веќе видена | слични

Во однос на другите градови, забележани се помали интервенции, при што противпожарните екипи дејствувале веднаш, информира Илија Бојаровски од ЦУК на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Центарот за управување со кризи (ЦУК) известува дека има дојава за пожар во месноста Ветерско, меѓу скопско и велешко. Кон пожарот се упатени територијални ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кризна состојба, институциите проследуваат информации, а истовремено, на социјалните мрежи се пласираат дезинформации. Телефонскиот број 193 не престанува да ...
| | веќе видена | слични

 Телефонскиот број 193 не престанува да ѕвони, меѓу повиците и понекоја лажна дојава. Секој со својата цел, граѓаните во паника. Непроверените информации ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 532 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 454 | | | веќе видена

– Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 350 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

– Мнозинство има, тоа можам да го потврдам, очекуваме со овие разговори ова мнозинство да се зголеми дополнително и да да биде стабилно за да може во наредните ...
сите 336 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 474 | | | веќе видена

Новата варијанта на коронавирус Омикрон е откриена кај 13 лица кои пристигнале во холандскиот главен град Амстердам со двата лета од Јужна Африка. Претходно ...
сите 387 | | | веќе видена

Во спомен на жртвите на автопатот Струма кои го загубија животот во несреќата на автобусот на Беса Транс, бугарскиот д-р Димитар Ленков нуди двете држави ...
сите 469 | | | веќе видена

Утре попладне ќе се одржи нова средба помеѓу лидерот на СДСМ во оставка, премиерот Зоран Заев и првиот човек на Алтернатива, Африм Гаши, објави телевизија 24 . ...
сите 174 | | | веќе видена

Потребни се брзи предвремени парламентарни избори, затоа што оваа влада е некредибилна. Народот своето си го кажа на претходните локални избори и се додека ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангелов се извини за шегата дека некој од ВМРО-ДПМНЕ наводно украл пила од Австријците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: