Тинејџери медалисти во Токио

Убав пречек на нашиот олимписки вицешампион Дејан Георгиевски на меѓународниот теквондо тренинг камп во Ниш. Овој камп беше организиран од Теквондо Клуб ...
| | веќе видена | слични

Олимпискиот вицешампион Дејан Георгиевски беше гостин во кабинетот на претседателот Стево Пендаровки. По средбата и кафе-муабет за успехот на Олимпијадата ...
| | веќе видена | слични

Олимпиецот Дејан Георгиевски кој од Токио се врати со сребрен медал и постигна најголем успех во спортот денеска беше кај претседателот на државата, Стево ...
| | веќе видена | слични

Носителот на сребрен медал од ЛОИ во Токио, таеквондистот Дејан Георгиевски, денеска беше примен од претседателот Стево Пендаровски. За време на приемот, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Дејан Георгиевски, кој на Олимписките игри во Токио освои сребрен медал во таеквондо. Претседателот ...
| | веќе видена | слични

Шефот на државата, Стево Пендаровски денеска се сретна со македонската олимписка ѕвезда, Дејан Георгиевски кој освои сребро во Токио. Тој на претседателот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 444 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 335 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 482 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство во НАТО, ...
сите 977 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 468 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тинејџери медалисти во Токио

Од:
До кого (е-маил):
Порака: