Наковска-Бикова е кандидатка за пласман во финале на ПОИ

4 копии

Иако на Параолимписките игри во Токио нема да има претставници од Авганистан, знамето на оваа држава ќе биде присутно на свеченото отворање во „знак на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поради патните ограничувања поврзани со пандемијата на коронавирус четири пацифички островски држави го откажаа настапот на Параолимписките игри, што утре ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, се сретна со македонската делегација во стрелаштво која од 24 до 5-ти септември ќе учествува на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од 13 до 18 август на стрелиштетот „Бејбунар“ во Охрид се одржаа завршните подготовки на македонската параолимпијка Оливера Наковска Бикова пред заминувањето ...
| | веќе видена | слични

Ова не е најлошата вест што пристигна од Авганистан, но во областа на спортот, секако, е разочарувачка. Меѓународниот параолимписки комитет објави дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Блокадата во Собранието не да беше успешна туку беше повеќе од тоа, бидејќи видовте како заврши минатата работна недела,а за сметка на тоа пак оваа недела ...
сите 444 | | | веќе видена

Додека Украина рече дека се надева дека ќе ги врати војниците во размена на затвореници, Русија се закани дека некои од нив ќе ги суди за воени злосторства.Не ...
сите 281 | | | веќе видена

Дали Џафери во Берлин ќе му каже на својот германски колега дека ги пцуе, навредува и им врши мобинг на вработените во Собранието на Македонија, прашува ...
сите 275 | | | веќе видена

Во време на светска економска и енергетска криза постигнавме договор за зголемување на платите во образованието во висина од 15 осто, од септември оваа година, ...
сите 299 | | | веќе видена

Им се советува да пијат чај и да го исплакнат грлото со солена вода. Северна Кореја се бори со жаришта на корона вирусот, а лидерот Ким Џонг Ун ја нарече ...
сите 129 | | | веќе видена

Со оглед на сегашните ставови, сѐ поизвесно е дека Софија ќе се обиде да ја аргументира приврзаноста кон проширувањето на ЕУ само со зелено светло за Албанија. ...
сите 400 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј во Белград го пречека архиепископот Охридски и Македонски и поглавар на Македонската православна црква – Охридска архепископија ...
сите 471 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наковска-Бикова е кандидатка за пласман во финале на ПОИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: