Младите во пандемијата со помалку пари и дружба


Стари возила, донесени уште во времето на поранешна Југославија. Ваква е сликата со 70% од противпожарните возила во Северна Македонија. Најстарите се од 1966 ...
| | веќе видена | слични

Со месеци трае застојот во издавање на лични документи во Министерството за внатрешни работи, а се повеќе граѓани не може да ги остварат основните права- да ...
| | веќе видена | слични

Уништување од невидени размери предизвикаа пожарите низ малешевијата. Покрај пеплосаните бели дробови, локалното население во малешевијата го изгуби и изворот ...
| | веќе видена | слични

Во државава, вака килава како што сме ја направиле, доколку не се преземат радикални мерки за превенција од големи штети при природни катастрофи, може да се ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Пехчево сметаат дека оправдување нема и дека што поскоро треба да се формира Територијална противпожарна единица, со што во случај на пожар нема да ...
| | веќе видена | слични

Пламенот згасна, но тагата и очајот кај жителите на село Нов Истевник останаа да тлеат. Велат имало пожари и порано, ама овој ќе остане запаметен. Тие за МИА ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Младите во пандемијата со помалку пари и дружба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: