ИДУЕП до Министерството за здравство поднесе иницијатива за изработка на апликација за пристап до ковид-податоци

Институтот за добро управување и евроатлантски перспективи (ИДУЕП) до Министерството за здравство (МЗ) и Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) достави ...
| | веќе видена | слични

Како општество потврдивме дека сме неподготвени да поминеме низ летото и во есента и зимата да влеземе со подобра стартна позиција. Последиците ги гледаме по ...
| | веќе видена | слични

Доктор Горан Трајковски е специјализант по интерна медицина во Баварија, кој за краток период стана еден од најпопуларните македонски доктори на оваа социјална ...
| | веќе видена | слични

Од понеделникот, 16-ти август, на сила стапија новите рестриктивни мерки, според кои во угостителските објекти и на настани ќе може да влезат вакцинираните ...
| | веќе видена | слични

Согласен дека е неспорна потребата од консензус меѓу политичките елити во однос на економските реформи,д-р Борче Треновски професор на Економскиот факултет при ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 513 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 163 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 407 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ со најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори. Според анкетите ВМРО-ДПМНЕ води ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИДУЕП до Министерството за здравство поднесе иницијатива за изработка на апликација за пристап до ковид-податоци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: