КАКО ТРГНА ГОДИНАТА: Секој ден се продавале недвижнини вредни два милиони евра!


Фантастичен раст на цените на недвижнините во последниот период, а годинава продолжува трендот и на зголемен интерес за купување. Податоците Кварталниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вкупните депозити во јули бележат годишен раст од 6,8 проценти, а кредитите раст од 5,2 проценти, објави денеска Народната банка. Растот кај депозитите се ...
| | веќе видена | слични

„Во моментов во зоните работат 14.240 наши сограѓани, а се очекува ваквиот тренд да продолжи во наредните месеци, бидејќи во дел од компаниите се спроведуваат ...
| | веќе видена | слични

Економијата ќе се соочува со тешкотии што ќе вршат притисок врз макроекономската стабилност, проследена со раст на инфлацијата, влошување на платно-билансната ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Новата инвестиција ќе донесе нови и добро платени работни места, што е од голема важност за економскиот раст во земјава. Остануваме посветени на подигнување на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Јужнокорејската компанија „Алмак“ и американската компанија „Дура аутомотив системс“ вчера во ТИРЗ 2 во Скопје го означија почетокот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Јужнокорејската компанија „Алмак“ и американската компанија „Дура аутомотив системс“ денеска во ТИРЗ 2 во Скопје го означија почетокот на заедничката ...
| | веќе видена | слични

Ова го изјави премиерот Зоран Заев во своето обраќање по повод означување на почетокот на новата прва јужнокорејска инвестиција во нашата земја, од страна на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи, синоќа на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 557 | | | веќе видена

„Сакам да верувам дека трката за лидер на СДСМ почнува од 0:0, право на Заев е да каже што мисли, но на крајот се надевам ќе подаде рака на победникот. Секаде ...
сите 342 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Познатиот адвокат Јанаки Митровски жестоко ја прокоментира најавата на Заев за странски експерти и оспорувањето на правосилни пресуди за случаите Диво Насеље и ...
сите 82 | | | веќе видена

Главниот советник на американскиот претседател за пандемијата, инфекторлогот д-р Ентони Фаучи, изјави денеска дека иако има броз ширење на омикрон сојот на ...
сите 642 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 208 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, вели дека му дава безрезервна поддршка на неговиот партиски лидер Христијан Мицкоски, за избор за уште еден мандат ...
сите 104 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КАКО ТРГНА ГОДИНАТА: Секој ден се продавале недвижнини вредни два милиони евра!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: