Интересот се зголемува, надмината бројката од милион аплицирани вакцини

Надмината е бројката од 1 милион аплицирани дози на вакцини во Македонија. Министерот за здравство Венко Филипче соопшти дека во државата досега аплицирани се ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Бројот на активни случаи на ковид-19 во земјава се приближува до 10 илјади и според информациите на Министерството за здравство сега изнесува 9 417. Редоследот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство пријави 24 починати лица во изминативе 24 часа како последица на коронавирусот. Од нив, 6 се од Скопје (69г,70г,73г,76г,77г и 79г), ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На вечерашниот мини митинг во Вевчани, кандидатот за градоначалник Спасе Кочовски, истакна дека вевчанци веќе се определија за нова иднина, на 31-ви октомври ...
сите 620 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш се сретна со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 367 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 376 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 124 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 253 | | | веќе видена

Од најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ за утре најавија дека ќе објават нови информации од аферата злосторничко здружување на полицајци кои му служат на ...
сите 57 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 55 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интересот се зголемува, надмината бројката од милион аплицирани вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: