Лошо предупредување од епидемиолог: Светот е поблиску до почетокот на пандемијата, отколку до крајот


Епидемиологот кој е член на тимот на Светската здравствена организација за елиминирање на големи сипаници, вели дека пандемијата на коронавирусот е далеку од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првиот случај на зараза со ламбда варијанта на коронавирусот, првпат идендификувана во Перу, е регистриран во Австрија, пренесува во петокот телевизијата ORF ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Србите веќе од вторникот можат да се вакцинирааат со трета доза на вакцина, а ќе бираат меѓу АстраЗенека, Синофарм, Фајзер и Спутник В, пишува Н1 во сопствена ...
| | веќе видена | слични

Ова е првата комбинација на антитела со долго дејство за спречување на Ковид-19, добиени од Б-клетки донирани од оздравени пациенти од Ковид. Студијата ...
| | веќе видена | слични

Порастот на вакцинираните луѓе кои се инфицираат со коронавирус, доведе до сомнеж за трајната ефикасност на вакцините против ковид-19, пишува Фајненшл Тајмс. ...
| | веќе видена | слични

САД користат податоци од Канада, пишува весникот, кои укажуваат дека млади луѓе под 30 години кои се вакцинирале со „Модерна“ имале поголем ризик од несакани ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот премиер Нафтали Бенет денеска ја доби третата доза на коронавирус од Pfizer / BioNtech, откако Израел ја помести возрасната граница за третата доза ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лошо предупредување од епидемиолог: Светот е поблиску до почетокот на пандемијата, отколку до крајот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: