„Модерна“ поефикасна против делта сојот од „Фајзер“


2 копии

Србите веќе од вторникот можат да се вакцинирааат со трета доза на вакцина, а ќе бираат меѓу АстраЗенека, Синофарм, Фајзер и Спутник В, пишува Н1 во сопствена ...
| | веќе видена | слични

Ова е првата комбинација на антитела со долго дејство за спречување на Ковид-19, добиени од Б-клетки донирани од оздравени пациенти од Ковид. Студијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот случај на зараза со ткн ламбда варијанта на коронавирусот, првпат идендификувана во Перу, е регистриран во Австрија, пренесува во петокот телевизијата ...
| | веќе видена | слични

Порастот на вакцинираните луѓе кои се инфицираат со коронавирус, доведе до сомнеж за трајната ефикасност на вакцините против ковид-19, пишува Фајненшл Тајмс. ...
| | веќе видена | слични

САД користат податоци од Канада, пишува весникот, кои укажуваат дека млади луѓе под 30 години кои се вакцинирале со „Модерна“ имале поголем ризик од несакани ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот премиер Нафтали Бенет денеска ја доби третата доза на коронавирус од Pfizer / BioNtech, откако Израел ја помести возрасната граница за третата доза ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во Битола пред насобраните граѓани СДСМ одржа граѓанска трибина на која говореа граѓанската активистка и театарски режисер Софија Ристевска, кандидатот ...
сите 356 | | | веќе видена

Вистинското решение за Демир Хисар е Никола Најдовски. Им благодарам на сите граѓани кои во огромно мнозинство гласаа во првиот круг, а неговото водство во ...
сите 351 | | | веќе видена

Евентуалното формирање на новото парламентарно мнозинство на кое се надева опозицијата по изборите а пак власта иако тенко се уште тврди дека е стабилно во ...
сите 105 | | | веќе видена

Европската комисија во Извештајот за напредокот на Република Северна Македонија за 2021 година го поздрави изборот на Комисијата за спречување и заштита од ...
сите 190 | | | веќе видена

Освоените 22 градоначалнички места се поволен тренд која дава добра oснова за успешност и во вториот круг, изјави синоќа во емисијата 360 степени на Алсат ...
сите 194 | | | веќе видена

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма се обрати до актуелниот градоначални Димитриевски и му порача да не врши ...
сите 197 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 126 | | | веќе видена

Сакам да ви се заблагодарам на поддршката која што ми ја дадовте гласајќи за мене во првиот круг. Покажавте дека без разлика на национална, верска или партиска ...
сите 27 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Модерна“ поефикасна против делта сојот од „Фајзер“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: