Мицотакис ја отфрли можноста за нов карантин наесен


4 копии

Од денеска во Ковид – центар трансферирано е и хируршкото одделение при Општата болница со проширена дејност во Дебар, каде моментно се хоспитализирани десет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доколку во Северен Тексас почне да снемува кревети на интензивна нега, лекарите можеби ќе треба да го земат предвид статусот на вакцинација против коронавирус ...
| | веќе видена | слични

Од Сеул до Париз, и од Москва до Бангок се повеќе загрижени граѓани чекаат во ред за да примат вакцина против вирусот Ковид-19. Можеби вакцинацијата го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во ковид – центарот во Дебар синоќа почнаа две пациентки, една од Дебар и една од село Баланци, општина Центар Жупа, на возраст од 84 и 80 години, изјави за ...
| | веќе видена | слични

Исланд има рекорден број заразени со коронавирусот, а немаат починати. Оваа мала островска земја регистрира рекорден број инфицирани и екстремно мал број ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Епидемиолошката слика на Исланд е најдобриот доказ за тоа колку се ефикасни вакцините. Оваа мала островска земја истовремено бележи рекорден број заразени и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 595 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 438 | | | веќе видена

„Подготвени сме да седнеме и да разговараме за контролата на вооружувањето, разоружувањето, транспарентноста на воените активности, механизмите за намалување ...
сите 455 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицотакис ја отфрли можноста за нов карантин наесен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: