Османи ja брифира Брнз за следните активности поврзани со европската перспектива

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска оствари средба со американската амбасадорка, Кејт Мери Брнз. Како што информираат од МНР, соговорниците ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Комуникацијата со државните институции, дали е тоа поврзано со некакви регулативи или со исполнување на некои договорни обврски, треба да биде потранспарентна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Одлуката на Комитетот за светско природно и културно наследство на УНЕСКО и сите активности кои Општина Охрид ги презеде за зачувување на уникатните аспекти на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„За изградба на издржлива држава неопходно е да се користат вештините на сите граѓани“, рече портпаролот на Стејт департментот за Гласот на Америка. За ...
| | веќе видена | слични

Македонија сега е модерна мултиетничка демократија, во која подеднакви права уживаат сите нејзини граѓани. Со Охридскиот договор поставен е важен темел за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

САД се гордеат што ја прославуваат заедно со Северна Македонија 20-годишнината од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор којшто одигра суштинска улога во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, денеска се сретна со американската амбасадорка Кејт Брнз, која му го претстави новиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно ...
сите 468 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари во интервју за Сител обвини дека во првиот круг на локалните избори, по нивните математики и ...
сите 349 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 377 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 124 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 173 | | | веќе видена

-До Општинската изборна комисија за вториот круг локални избори, во Кичево се доставени рекорден број барања на лица болни и изнемоштени кои побарале своето ...
сите 407 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 314 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш оствари средба со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 167 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи ja брифира Брнз за следните активности поврзани со европската перспектива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: