Случаите на ковид 19 вртоглаво растат - денеска 639 заразени и шест починати


Петнаесет проценти од лицата кои се заразиле со ковид во изминативе две недели биле вакцинирани со две дози од вакцините. Во бројки, од вкупно 9.881 потврден ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден е забележан значително зголемен интерес за вакцинација помеѓу граѓаните. Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Има пациенти што се со срцеви, бубрежни или други хронични заболувања и затоа е потребно да имаат болничка нега, вели директорката на Инфективната клиника во ...
| | веќе видена | слични

Дури 85 проценти од новите случаи и 91 проценти од хоспитализираните, со Ковид 19 се невакцинирани, соопшти Министерството за здравство. Од таму велат дека за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство соопшти дека 85 отсто од новите КОВИД случаи и 91 процент од хоспитализираните се невакцинирани. Според двонеделната анализа, од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно ...
сите 468 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари во интервју за Сител обвини дека во првиот круг на локалните избори, по нивните математики и ...
сите 349 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 377 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 124 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 173 | | | веќе видена

-До Општинската изборна комисија за вториот круг локални избори, во Кичево се доставени рекорден број барања на лица болни и изнемоштени кои побарале своето ...
сите 406 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 314 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш оствари средба со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 167 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Случаите на ковид 19 вртоглаво растат - денеска 639 заразени и шест починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: