ОД АЛФА ДО ЛАМБДА: Водич за соевите на корона и за тоа колку се опасни


Европската комисија вчера го одобри нашиот дигитален сертификат за Ковид-19. Нашата држава, како што информира Министерството за здравство, е прва во регионот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четвртиот бран на пандемијата што избувна од почетокот на август, според здравствените власти ќе го достигне својот пик кон крајот на овој месец. Претседателот ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 20. август 2021 (ИНПРЕС) – Пикот на четвртиот бран на пандемијата кој почна на почетокот на август ќе биде достинат на месецов, изјави претседателот на ...
| | веќе видена | слични

„Ако имавме десетици случаи, денес имаме околу 1.200 случаи, така што ситуацијата е неизвесна со тенденција да се влошува. Зошто ни се случува ова? Целосното ...
| | веќе видена | слични

Од Сеул до Париз, и од Москва до Бангок се повеќе загрижени граѓани чекаат во ред за да примат вакцина против вирусот Ковид-19. Можеби вакцинацијата го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 264 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 249 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 197 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОД АЛФА ДО ЛАМБДА: Водич за соевите на корона и за тоа колку се опасни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: