Над еден милиони вакцинирани во Северна Македонија

3 копии
3 копии

Министерството за здравство соопшти дека 85 отсто од новите КОВИД случаи и 91 процент од хоспитализираните се невакцинирани. Според двонеделната анализа, од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во период од шести до 19 август на територија на државата 9881 граѓанин, се позитивни од тестирани на Ковид 19, од нив само 15% биле целосно вакцинирани, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 333 | | | веќе видена

Сообраќајот на регионалниот пат Дебар-Маврово Ростуше во непосредна близина на Мелнички Мост наспроти хотел „Дебарски Бањи“, за патнички моторни возила се ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над еден милиони вакцинирани во Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: