Алити: Полошките рурални општини да имаат брза против пожарна единица

Еден трактор со приклучна цистерна за вода како механизација е основата на која може да се потпрат руралните општините во навремено справување со пожари и ...
| | веќе видена | слични

Благодарение на брзата интервенција на дебарските пожарникари спречено е проширување на пламените јазици.  -Добивме дојава за пожарот во 10:55 часот. Во секој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Кумановските пожарникари со поддршка на противпожарната единица од Старо Нагоричане го изгасиле пожарот во село Зубовце каде била зафатена сува трева и ...
| | веќе видена | слични

Пожарот избувнал околу 17 часот, на терен гаселе три противпожарни возила и седум пожарникари. На истото место интервенирале двете територијални противпожарни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во пожар попладнево целосно изгоре угостителски објект во централното градско подрачје на Охрид. Станува збор за сендвичара „Вили”, што се наоѓа во непосредна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена

Изборниот молк како никогаш досега поминува како ден на масовен изборен поткуп. Кандидати за градоначаници, актуелни градоначалници и кандидати, активисти, ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алити: Полошките рурални општини да имаат брза против пожарна единица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: