Пожар на депонијата „Краста“ во Куманово


Благодарение на брзата интервенција на дебарските пожарникари спречено е проширување на пламените јазици.  -Добивме дојава за пожарот во 10:55 часот. Во секој ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Кумановските пожарникари со поддршка на противпожарната единица од Старо Нагоричане го изгасиле пожарот во село Зубовце каде била зафатена сува трева и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 604 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 353 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожар на депонијата „Краста“ во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: