Приведен разбојник, расчистени девет кривични дела

5 копии
2 копии

Вчера во 19.46 часот во СВР Скопје, Д.В.(43) од Скопје пријавил дека околу 19.40 часот пред угостителски објект на подрачје на Аеродром бил физички нападнат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

На 18.08.2021 во 11.37 часот во СВР Штип, од Казнено поправната установа Затвор Штип било пријавено дека при преглед во затвореното одделение во затворот било ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 17.08.2021 во 21.30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Џ.Р.(36) од Германија, со моментален престој во Скопје, пријавил дека неговата ќерка Р.Р.(15) ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 267 | | | веќе видена

Злосторничката група на полицајци на Заев и Спасовски изрекувала измислени казни, принудни запирања, и правеле списоци за гласање за СДСМ, изјави Драган ...
сите 182 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 244 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 275 | | | веќе видена

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво, изјави кандидатот за градоначалник од ...
сите 55 | | | веќе видена

За девет месеци во 2021 на тетовското подрачје од сторилите на кривични дела откриени се и одземени се вкупно 56,5 килограми дрога – марихуана, хеорин, хашиш и ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен разбојник, расчистени девет кривични дела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: