Пожар на депонијата „Краста` во Куманово

14 копии

Поради намалениот број на пожари и врнежите од пред неколку дена кои ја подобрија состојбата, од денеска ЈП „Македонски шуми“ ја ублажува мерката за забрана за ...
| | веќе видена | слични

По стивнувањето на пожарите Национали шуми ги ублажија мерките за забрана за движење во шумите. Дозволи ќе можат да извадат планинарите и параглајдеристите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавното претпријатие „Македонски шуми“ ја ублажува забрана за движење во шумите, односно физичките и правни лица кои имаат потреба да се движат во природа, од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Никако да се изгаси пожарот во близина на Сарај. Гори нискостеблеста мешана шума на недостапен терен. Сè уште се активни пожарите кај Раовиќ и Буковиќ во ...
| | веќе видена | слични
16 копии
повеќе

Останато

Универзитетскиот професор и еден од најпознатите епидемиолози во земјава, Драган Даниловски, вели дека п оради студеното време и затворените простории ќе има ...
сите 152 | | | веќе видена

Гужвите се прават заради проблеми со апаратите за отпечатоци, но додека гласачите чекаат со маски на лицето никој не одржува растојание од метар и пол. ...
сите 420 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 322 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 209 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 384 | | | веќе видена

Во септември, цените во Германија пораснаа за дури 4,1 отсто во споредба со истиот месец минатата година. Ова е првпат инфлацијата, гледана на овој начин, да ...
сите 78 | | | веќе видена

Вчера вечер, во 21.10 часот во ОВР Прилеп, 27-годишниот М.М. и 29-годишниот И.Н., двајцата од Скопје пријавиле дека биле физички нападнати и навредувани од ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожар на депонијата „Краста` во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: