Најголеми бонуси за банкарите од Волстрит во последната деценија

Годишните стапки на раст на депозитите и на кредитите главно се во согласност со проектираните Движењата кај основните макроекономски параметри засега се во ...
| | веќе видена | слични

* Раст на кредитите за клиенти за 7,7% и на депозитите за клиенти за 2,5% ·Зголемување на добивката по оданочување за 68%; консолидираниот резултат од 36,4 ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Градежната компанија ДГ Бетон АД Скопје во периодот јануари-јуни 2021 година остварила вкупни консолидирани приходи во износ од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таа очекува да бидат повикани од страна на Премиерот и истот да им биде презентиран.-,,Очекувам да бидеме повикани за да ни биде презентиран овој Договор што е ...
сите 652 | | | веќе видена

„Сакам да верувам дека трката за лидер на СДСМ почнува од 0:0, право на Заев е да каже што мисли, но на крајот се надевам ќе подаде рака на победникот. Секаде ...
сите 331 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Главниот советник на американскиот претседател за пандемијата, инфекторлогот д-р Ентони Фаучи, изјави денеска дека иако има броз ширење на омикрон сојот на ...
сите 833 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 208 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 72 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголеми бонуси за банкарите од Волстрит во последната деценија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: