Средба на Ангелов со романската амбасадорка Аксинте и командирот на Спртанот

Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов денеска се сретна со романската амбасадорка во земјава, Адела Моника Аксинте и со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии

Поради намалениот број на пожари и врнежите од пред неколку дена кои ја подобрија состојбата, од денеска ЈП „Македонски шуми“ ја ублажува мерката за забрана за ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие „Македонски шуми“ ја ублажува забрана за движење во шумите, односно физичките и правни лица кои имаат потреба да се движат во природа, од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Никако да се изгаси пожарот во близина на Сарај. Гори нискостеблеста мешана шума на недостапен терен. Сè уште се активни пожарите кај Раовиќ и Буковиќ во ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Пожарот кај село Раовиќ, во општина Сарај сѐ уште е активен на недостапен терен кон сртот на планината Осој. Во текот на вчерашниот ден, во попладневните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека џебовите на власта се полнат, брутално се осиромашува народот, истата таа власт која се богати, го осиромашува народот, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 613 | | | веќе видена

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 249 | | | веќе видена

Не се очекува нов силен бран на КОВИД-19 и оптоварување на болниците, но не се исклучува ни можноста вакцината да биде задолжителна, иако засега не се ...
сите 120 | | | веќе видена

НАЈАВЕНА Е НОВА МЕРКА Министерот за здравство Венко Вилипче денеска изјави дека засега здравствените власти не размислуваат за воведување задолжителна ...
сите 118 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 232 | | | веќе видена

СДСМ пред вас ја претставува најдобрата кадровска и програмска понуда која гарантирано обезбедува напредок, развој, подобар живот на општините и на земјата и ...
сите 393 | | | веќе видена

Д-р. Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија, објави статус на неговиот профил на Фејсбук преку кој се осврна околу последните поскапувања на нафтените ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба на Ангелов со романската амбасадорка Аксинте и командирот на Спртанот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: