Дали следно власта ќе ги проверува граѓаните кои се возат во автобусите?


Државниот пазарен инспекторат и директорката Анета Симеска по насока на Заев ќе стане поголем полицаец од МВР. Не само што новите мерки немаат никаква логика, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при денешната посета во општина Гостивар, одговарајќи на новинарско прашање запрашан како тој ги коментира ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Венко Филипче и Зоран Заев, и покрај тоа што четвртиот бран гази во Македонија и има дневно повеќе од илјада заболени, се без компас. И не само што има голем ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев и Венко Филипче прават се да ја уништат економијата, ама ништо за да ги намалат бројките на заразени и да ги згрижат пациентите, се истакнува во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостување во централниот дневник на Сител телевизија рече дека мерките на власта за КОВИД ги подели ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уште во март/април, кога апелиравме за зголемена имунизација по пат на вакцина, наместо да трчаат по провизии, требаше да трчаат по светот по вакцини, да има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Венко Филипче и Зоран Заев се разбудија од зимски сон и им текна дека не одело тоа така во кафулиња и ресторани да влегуваат лица само кои се вакцинирани. Им ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ одговарајќи на новинарски прашања во однос на новите мерки кои Владата ги донесе а во врска со ковид ...
| | веќе видена | слични

Глупостите на Филипче и Заев не завршуваат, туку комплетно предизвикуваат хаос. На пример, како невакциниран вработен во угостителски објект кој е потенцијален ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 458 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 214 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 405 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Граѓаните не сакаат кочници и блокади и токму затоа денеска очекувам дека изборот на граѓаните ќе биде најдоброто и ќе го запечатиме токму овој европски пат по ...
сите 79 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали следно власта ќе ги проверува граѓаните кои се возат во автобусите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: