Средба на Ангелов со романската амбасадорка Аксинте и командирот на авионот Спартан

Како што соопшти ЦУК, на средбата се разговарало за досегашното, како и за утрешните активности во гаснењто на пожарите во државата со овој авион.
| | веќе видена | слични
3 копии

Јавното претпријатие „Македонски шуми“ ја ублажува забрана за движење во шумите, односно физичките и правни лица кои имаат потреба да се движат во природа, од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првиот човек на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов објасни дека било лажна вест дека од австриските пожарникари е украдена пила. Вели дека тој ...
| | веќе видена | слични

Директорот на ЦУК Стојанче Ангелов на денешната прес-конференција упати извинување за шегата која ја напиша во својот твит во врска со украдената пила на ...
| | веќе видена | слични

Директорото на Центарот за управување со кризи не гледа ништо лошо што на социјалните мрежи коментирал за нешто што не било вистина. Ангелов појасни дека било ...
| | веќе видена | слични

„Од 26 јуни до денес на територија на нашата држава избувнаа 106 шумски пожари од кои најлошиот беше во Берово,Пехчево и Делчево. Изгореа објекти, стари куќи и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 250 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Во интервју за Ројтерс Некст, Сума Сваминатан рече дека е невозможно да се предвиди дали омикрон ќе стане доминантна варијанта на коронавирусот.– Треба да ...
сите 268 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена

Министерството за здравство ја објави анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид-19, во период од 6 август заклучно со 2 декември. За вакцинирани, ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба на Ангелов со романската амбасадорка Аксинте и командирот на авионот Спартан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: