СЗО повика 20 светски лидери да ја прекинат нерамноправноста во вакцинацијата


3 копии

Светската здравствена организација ги повика сите влади да соработуваат да се забрза истрагата за потеклото на пандемијата и да се деполитизира ситуацијата ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден на американските тајни служби им даде рок од 90 дена да откријат дали коронавирусот п обегнал од лабораторија или е ...
| | веќе видена | слични

Идејата дека пандемијата на коронавирус била случајно започната преку работници во кинеската лабораторија, повторно се појави, овој пат во документарен филм ...
| | веќе видена | слични

Кина никогаш не одбила да соработува во откривањето на потеклото на корона вирусот, но одбива да ја политизира истрагата, изјавија денеска државните медиуми, ...
| | веќе видена | слични

Врз Пекинг повторно расте притисокот да спроведе нова истрага за почетокот на пандемијата од која во светот досега загинаа повеќе од четири милиони лица и ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 830 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

Изгореа бараките на поранешниот суд за прекршоци, а пожарот го зафати и соседниот хотел. Пожарникарите имаа проблем да најдат хидранти за да повлечат вода. ...
сите 71 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО повика 20 светски лидери да ја прекинат нерамноправноста во вакцинацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: