СЗО повика 20 светски лидери да ја прекинат нерамноправноста во вакцинацијата


3 копии

Светската здравствена организација ги повика сите влади да соработуваат да се забрза истрагата за потеклото на пандемијата и да се деполитизира ситуацијата ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден на американските тајни служби им даде рок од 90 дена да откријат дали коронавирусот п обегнал од лабораторија или е ...
| | веќе видена | слични

Идејата дека пандемијата на коронавирус била случајно започната преку работници во кинеската лабораторија, повторно се појави, овој пат во документарен филм ...
| | веќе видена | слични

Кина никогаш не одбила да соработува во откривањето на потеклото на корона вирусот, но одбива да ја политизира истрагата, изјавија денеска државните медиуми, ...
| | веќе видена | слични

Врз Пекинг повторно расте притисокот да спроведе нова истрага за почетокот на пандемијата од која во светот досега загинаа повеќе од четири милиони лица и ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 250 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Во интервју за Ројтерс Некст, Сума Сваминатан рече дека е невозможно да се предвиди дали омикрон ќе стане доминантна варијанта на коронавирусот.– Треба да ...
сите 268 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО повика 20 светски лидери да ја прекинат нерамноправноста во вакцинацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: