Кина достави во странство 770 милиони дози од вакцината против Ковид-19


Вакцините беа дадени на повеќе начини, вклучително и донации, извоз и заедничко производство, кои ги користеа стотици милиони луѓе ширум светот, изјави за ...
| | веќе видена | слични

Кога на почетокот на годинава повеќе држави предводени од Индија и Јужна Африка бараа да им се дозволи да почнат да произведуваат генерички верзии од вакцините ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секоја возрасна личност на светот би можела да добие вакцина против коронавирусот, ако добивката која милијардерите ја остварија за време на пандемијата се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Европската медицинска агенција (ЕМА) денеска објави дека разгледува три нови услови со цел да процени дали се можни несакани ефекти од вакцините против ...
| | веќе видена | слични

Шпанија е земја со најмногу вакцинирано население во Европа, а како две најголеми причини се наведуваат големата доверба која ја имаат жителите во вакцините, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ќе го започнам мандатот на градоначалник на Скопје со решавање на приоритетните проблеми од секоја скопска општина. Граѓаните се изморени од чекање, а ...
сите 395 | | | веќе видена

Волкот влакното го менува, а СДСМ не ја менува навиката во партиските соопштенија за сите неволји во државава да ја обвинува опозицијата, а тие како власт „око ...
сите 90 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 144 | | | веќе видена

Во областа на оданочувањето државава е умерено подготвена, оценува Европската комисија (ЕК) во последниот Извештај за напредокот во евроинтеграците. Постигнат ...
сите 75 | | | веќе видена

Европската комисија со овогодинешниот Извештај, но и со нејзината стратешка комуникација во однос на пакетот за проширување испраќа силен и јасен сигнал дека ...
сите 166 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски, вечерва во дебатата на телевизија 24 информираше дека сите улици кои ги има ветено ќе бидат ...
сите 190 | | | веќе видена

На денешниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во општина Центар, претседателот Христијан Мицкоски, истакна дека единствено она за кое се грижи Петре Шилегов е зголемување ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина достави во странство 770 милиони дози од вакцината против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: