БИТКОИН ВРЕДИ 46.000 ДОЛАРИ! Дали сме сведоци на нов налет на пазарот за дигитални средства?

Се чини дека регулаторната неизвесност во САД во врска со усвојувањето на компромис за даночните одредби за криптовалути од страна Сенатот, позитивно влијае на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Криминалците во Италија и Германија се повеќе користат криптовалути, објави царинската управа во Бон. „Употребата на крипто -валути за плаќање преку Интернет ...
| | веќе видена | слични

Криминалците од Германија и Италија сè повеќе своите трансакции ги извршуваат користејќи криптовалути, соопшти царинската управа во Бон, пренесува Хина. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Биткоинот продолжува да расте. Утрово, неговата вредност достигна 46.167 долари, што е зголемување за околу 2 отсто во последните 24 часа. Втората најпопуларна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, истакна дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи Фатмир Дехари за градоначалник на Кичево во борбата против ...
сите 235 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 432 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

На социјалните мрежи во неделата се појави видео, во чиј опис се наведува дека станува збор за активисти на владејачката СДСМ, кои во општината Василево ги ...
сите 235 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 515 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 323 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БИТКОИН ВРЕДИ 46.000 ДОЛАРИ! Дали сме сведоци на нов налет на пазарот за дигитални средства?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: