Висок претставник на СЗО: Најмоќните луѓе во светот да ја поништат срамната глобална нерамнотежа во пристапот до вакцини


СЗО ги повика 20-те најмоќни лидери во светот да ја поништат срамната глобална нерамнотежа во пристапот до вакцини против Ковид-19.Брус Ајлвард, канадски ...
| | веќе видена | слични

Кога на почетокот на годинава повеќе држави предводени од Индија и Јужна Африка бараа да им се дозволи да почнат да произведуваат генерички верзии од вакцините ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Секоја возрасна личност на светот би можела да добие вакцина против коронавирусот, ако добивката која милијардерите ја остварија за време на пандемијата се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Европската медицинска агенција (ЕМА) денеска објави дека разгледува три нови услови со цел да процени дали се можни несакани ефекти од вакцините против ...
| | веќе видена | слични

Шпанија е земја со најмногу вакцинирано население во Европа, а како две најголеми причини се наведуваат големата доверба која ја имаат жителите во вакцините, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 829 | | | веќе видена

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество ...
сите 286 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 80 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Висок претставник на СЗО: Најмоќните луѓе во светот да ја поништат срамната глобална нерамнотежа во пристапот до вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: