Пандов: Граѓаните имаа четири години да увидат колку е неспособна власта на локално ниво и да споредат како се работеше во време на ВМРО-ДПМНЕ


Александар Пандов, претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва во „Жешко политичко лето“ во Канал 5 телевизија, во врска со распишаните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денес, после 4 години управување со локалната самоуправа од страна на Борис Георгиевски и неговиот тим развојот на општината го има само во неговото скапо ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Илинден Жика Стојановски, кој беше дел од Иницијативниот одбор за свикување вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ, ќе се кандидира како независен ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Илинден, Жика Стојановски ќе се кандидира како независен кандидат за градоначалник на општината откако партијата којашто досега го ...
| | веќе видена | слични

Бобан Стефковски е кандидат за градоначалник на скопската општина Гази Баба на претстојните локални избори закажани за 17.октомври. Негов противкандидат, од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Како СДСМ управува со државата, најдобро се виде преку состојбите во Штип. Знаејќи дека на редовните локални избори ќе доживееат пораз во Штип, знаејќи дека, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Нови, некорумпирани и кандидати со најголема поддршка кај граѓаните е понудата на ВМРО-ДПМНЕ за наредните локални избори. Кандидати кои имаат визија, план и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како СДСМ управува со државата, најдобро се виде преку состојбите во Штип, истакна на денешната прес конференција Иван Јорданов од ВМРО-ДПМНЕ.„За да се намали ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ на овие локални избори излегува со најголем процент на комплетно нова генерација на политичари кои ќе создадат една нова понудата на ВМРО-ДПМНЕ за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 546 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 204 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 499 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 292 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандов: Граѓаните имаа четири години да увидат колку е неспособна власта на локално ниво и да споредат како се работеше во време на ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: