Големпожар во Илинден во близина на бензинска, пожар избувнал и во Институтот за трансфузиологија

Бригадата за противпожарна заштита на град Скопје со едено возило од пред еден час интервенира на гаснење на пожар во Институтот за трансфузилогија. ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Пехчево сметаат дека оправдување нема и дека што поскоро треба да се формира Територијална противпожарна единица, со што во случај на пожар нема да ...
| | веќе видена | слични

Откако целосно ќе бидат санирани последиците од пожарот, со помош на неколку градежни фирми и други компании од нашиот град, на сите четири семејства Општина ...
| | веќе видена | слични

Од Територијалната противпожарна единица во Кичево информираат дека изминатата недела интервенирале на повеќе локации, а биле опожарени стрништа, ѓубришта, ...
| | веќе видена | слични

Во кичевско не се присутни пожари од поголем обем, но голем е бројот на помали пожари. Од Територијалната противпожарна единица во Кичево информираат дека ...
| | веќе видена | слични

На територија на општините Велес, Чашка и Градско во моментот нема активни пожари, информираше денеска градоначалникот на Велес, Аце Коцевски. Посочи дека во ...
| | веќе видена | слични

Еден трактор со приклучна цистерна за вода како механизација е основата на која може да се потпрат руралните општините во навремено справување со пожари и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Универзитетскиот професор и еден од најпознатите епидемиолози во земјава, Драган Даниловски, вели дека п оради студеното време и затворените простории ќе има ...
сите 152 | | | веќе видена

Гужвите се прават заради проблеми со апаратите за отпечатоци, но додека гласачите чекаат со маски на лицето никој не одржува растојание од метар и пол. ...
сите 421 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 322 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 209 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 383 | | | веќе видена

Во септември, цените во Германија пораснаа за дури 4,1 отсто во споредба со истиот месец минатата година. Ова е првпат инфлацијата, гледана на овој начин, да ...
сите 78 | | | веќе видена

Вчера вечер, во 21.10 часот во ОВР Прилеп, 27-годишниот М.М. и 29-годишниот И.Н., двајцата од Скопје пријавиле дека биле физички нападнати и навредувани од ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Големпожар во Илинден во близина на бензинска, пожар избувнал и во Институтот за трансфузиологија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: