Полицијта во Варшава спречи нова „војна“ (Видео)


2 копии

Без нашиот Аријан Адеми, но со Стефан Ристовски во стартниот состав, хрватскиот шампион Динамо (З) доживеа вистински дебакл на првиот меч од плеј-оф колото во ...
| | веќе видена | слични

Динамо Загреб доживеа неочекуван дебакл од 3:0 во Тираспол и ќе има исклучително тешка задача во реванш финалето за настап во Лигата на шампионите за една ...
| | веќе видена | слични

Август може да биде кобен за Динамо Загреб во амбициите да се игра во Лигата на шампионите, а мисијата ќе биде исклучително тешка, да се елиминира молдавски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Започнаа возбудувањата во плеј-офот како последна пречка на патот кон групите во Лигата на шампионите, Динамо Загреб беше убедливо поразен на гостувањето кај ...
| | веќе видена | слични

Екипата во која настапуваат македонските репрезентативци Стефан Ристовски и Арјан Адеми, Динамо Загреб доживеа неочекуван и тежок пораз на гостувањето во ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски и Динамо Загреб ги очекува повеќе од тешка задача во обидот да стигнат до групите во Лигата на шампионите, откако ...
| | веќе видена | слични

Динамо Загреб веќе подолг период е број 1 клуб во Регионот, односно на територијата на поранешна Југославија, вечерва ќе играат во финалниот двомеч со Шериф ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако заменик министерот за финасии, Димитар Ковачевски потврди дека ќе ја поднесе кандидатурата за иден претседател на владејачката партија-СДСМ во рок од 7 ...
сите 633 | | | веќе видена

ДНК профилите за идентификацијата на жртвите во тешката автобуска несреќа во Бугарија, заедно со записници за испитување на осум сведоци, како и целокупната ...
сите 626 | | | веќе видена

Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 331 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 148 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 201 | | | веќе видена

Почнува враќањето во Македонија на повредените во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Првите двајца хоспитализирани во софиската болница ...
сите 626 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 148 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 147 | | | веќе видена

Биткоинот нагло падна денеска, за речиси 8,0 отсто, по извештајот за нов вид на коронавирус кој е потенцијално отпорен на вакцината.Ова ги натера инвеститорите ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијта во Варшава спречи нова „војна“ (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: