Пожар кај рафинеријата Окта

Жителите на Пехчево сметаат дека оправдување нема и дека што поскоро треба да се формира Територијална противпожарна единица, со што во случај на пожар нема да ...
| | веќе видена | слични

Откако целосно ќе бидат санирани последиците од пожарот, со помош на неколку градежни фирми и други компании од нашиот град, на сите четири семејства Општина ...
| | веќе видена | слични

Од Територијалната противпожарна единица во Кичево информираат дека изминатата недела интервенирале на повеќе локации, а биле опожарени стрништа, ѓубришта, ...
| | веќе видена | слични

Во кичевско не се присутни пожари од поголем обем, но голем е бројот на помали пожари. Од Територијалната противпожарна единица во Кичево информираат дека ...
| | веќе видена | слични

На територија на општините Велес, Чашка и Градско во моментот нема активни пожари, информираше денеска градоначалникот на Велес, Аце Коцевски. Посочи дека во ...
| | веќе видена | слични

Еден трактор со приклучна цистерна за вода како механизација е основата на која може да се потпрат руралните општините во навремено справување со пожари и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Одзивот на гласачи до 11.00 часот е помал за 50 отсто на локалните избори во однос на парламентарните кои се одржаа минатата година. До 11.00 часот денеска ...
сите 430 | | | веќе видена

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 150 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 207 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 384 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 98 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожар кај рафинеријата Окта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: