Мицотакис: Грција нема да го промени ставот по прашањето за Косово

Министерот за внатрешни работи, Александар Вулин, разговараше во Атина со премиерот на Република Грција, Кирјакос Мицотакис, кој уште еднаш му потврди дека ...
| | веќе видена | слични

Совети и упатства за безбедно враќање од летните одмори и спречување на дополнително ширење на коронавирусот, содржи новото видео на грчката Влада објавено на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Загриженост изразуваат епидемиолозите во Грција за секојдневниот број нови случаи на Ковид-19, кој во изминатата седмица е над 3.000, но и за намалениот број ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа во Грција е регистриран зголемен број починати од Ковид-19, како и зголемување на бројката на хоспитализирани лица со корона вирус. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 353 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицотакис: Грција нема да го промени ставот по прашањето за Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: