Мицотакис: Грција нема да го промени ставот по прашањето за Косово

Министерот за внатрешни работи, Александар Вулин, разговараше во Атина со премиерот на Република Грција, Кирјакос Мицотакис, кој уште еднаш му потврди дека ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии

Совети и упатства за безбедно враќање од летните одмори и спречување на дополнително ширење на коронавирусот, содржи новото видео на грчката Влада објавено на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
8 копии

Загриженост изразуваат епидемиолозите во Грција за секојдневниот број нови случаи на Ковид-19, кој во изминатата седмица е над 3.000, но и за намалениот број ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во изминатите 24-часа во Грција е регистриран зголемен број починати од Ковид-19 и хоспитализирани лица со коронавирус. Според официјалните податоци од ...
| | веќе видена | слични
7 копии
9 копии
6 копии
повеќе

Останато

Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако... Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран ...
сите 226 | | | веќе видена

Откако Алек Болдвин случајно ја уби камерманката на снимањето на филмот „Рѓа“, српскиот глумец Милош Биковиќ раскажа за инцидент што неодамна се случил на ...
сите 182 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 316 | | | веќе видена

Медиумите од Англија пренесуваат дека имало жесток состанок во соблекувалната на Манчестер јунајтед, фудбалерите меѓусебно се обвинувале, а имало и многу ...
сите 278 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицотакис: Грција нема да го промени ставот по прашањето за Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: