Пожарите и натаму ѝ се закануваат на западна Србија, нов пожар избувна во околината на Нова Варош

На територијата на општина Нова Варош избувна пожар во селото Рутоши, на локацијата Бакина Бара, а според првите проценки, пожарот зафатил околу 20 хектари ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дождот што заврна синоќа во струмичко го стави под контрола пожарот на планината Готен, кај селото Нивичино. Според градоначалникот на Општина Василево, Марјан ...
| | веќе видена | слични
9 копии
6 копии

Во активностите за гаснење и превенирање на пожарите на територијата на Република Северна Македонија, во текот на изминатото деноноќие, од страна на МВР беа ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внтрешни работи Оливер Спасовски информира дека 533 полициски службеници биле ангажирани во последното деноноќие за превенирање и гасење на ...
| | веќе видена | слични

Дванаесет прелети и 17 тони вода не беа доволни да го скротат пожарот во Раовиќ. Скопското село не е во опасност, а во неговата близина гори мешана шума. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од утрово два хеликоптера се вклучени во гаснењето на пожарот во атарот на селото Горно Мелничани во општина Центар Жупа, а со вода се снабдуваат од ...
| | веќе видена | слични

Се уште се активни пожарите кај Буковиќ, Раовиќ во Општина Сарај, кај селото Горно Мелничани во Центар Жупа, во атарите на селата Ракле, Никодин и Топлица во ...
| | веќе видена | слични

Надлежните институции и служби веќе две недели активно се справуваат со пожарите на повеќе локации во државата. Освен органите на државната управа во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш се сретна со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 416 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, истакна дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи Фатмир Дехари за градоначалник на Кичево во борбата против ...
сите 272 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 325 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 56 | | | веќе видена

„Да се обединиме бидејќи режимот згусна, одат на купче и влегуваат „all in“. Во Куманово, ВМРО-ДПМНЕ го поддржа Максим Димитриевски. Тони Михајловски и ...
сите 142 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави дел од лицата за кои, како што претходно соопшти, има информации дека се дел од злосторничката група која давала наредби за тепање, убивање и ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожарите и натаму ѝ се закануваат на западна Србија, нов пожар избувна во околината на Нова Варош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: