САД ја поддржуваат иницијативата „Отворен Балкан“

12 копии
6 копии

САД силно го поддржуваат продолжувањето на напорите на Западен Балкан за продлабочување и сеопфатно зајакнување на регионалната економска интеграција, во ...
| | веќе видена | слични

Секоја регионална соработка на Западен Балкан е од корист. Во исто време, важно е соработката да остане инклузивна и отворена за сите шест земји во регионот. ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Агенција Анадолија (АА), лидерот на ДУИ, Али Ахмети меѓу другото зборува и за иницијативата „Отворен Балкан“, во која се вклучени Северна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Албанскиот премиер Еди Рама ги критикувал лидерите од Приштина поради одбивањето да пристапат кон иницијативата “Отворен Балкан“ наведувајќи дека Приштина го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 830 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

Изгореа бараките на поранешниот суд за прекршоци, а пожарот го зафати и соседниот хотел. Пожарникарите имаа проблем да најдат хидранти за да повлечат вода. ...
сите 71 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД ја поддржуваат иницијативата „Отворен Балкан“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: