Четворица Скопјани, во два одделни случаи, фатени „на дело“ додека краделе


Ноќеска околу 1.40 часот на ул.„Ѓорче Петров“, полициски службеници од СВР Скопје – Единица за внатрешни работи Ѓорче Петров, ги лишија од слобода Д.Д.(20) и ...
| | веќе видена | слични

Тетовските полицајци од станицата во Камењане вчера привеле две машки лица од Богoвиње и едно од Горно Седларце затоа што учествувале во физичка пресметка, а ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии
9 копии

Полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Одделот за криминалистичка полиција при МВР денеска го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Полицијата уапси 57-годишен кумановец и против него поднесе кривична пријава откако било утврдено дека тој последниве месеци нудел пари за да се убијат некои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 264 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 197 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена

Без разлика на новиот сој омикрон, рестриктивни мерки треба да има, вели микробиологот д-р Никола Пановски за „ Дојче веле “, откако вчера министерот за ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четворица Скопјани, во два одделни случаи, фатени „на дело“ додека краделе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: