Артан Груби во „Жешко политичко лето“

2 копии

Кој ќе биде Х факторот што ќе пресуди на локалните избори?  Расположението на македонските граѓани за влез во Европската Унија опаѓа, можно ли е решение на ...
| | веќе видена | слични

Епидемиологот Драган Даниловски предупредува дека вакцинален картон не е сигурност дека ќе се спречи ширењето на КОвид 19. Тој препорачува во употреба да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од стручна епидемиолошка гледна точка, минимум потврда за една добиена доза е исто како да не сте вакцинирани. Табиетот на делта-сојот е таков што тој не ...
| | веќе видена | слични

Се доближуваме ли до колективен имунитет, и дали децата и нивните родители треба да бидат вакцинирани?  Има ли крај на пандемијата, вечерва Жешко Политичко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 452 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 204 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 443 | | | веќе видена

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 282 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 87 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Артан Груби во „Жешко политичко лето“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: