Пожарот кај Дренак, Старо Нагоричане локализиран, противпожарна екипа дежура

Пожарот кај Жељувино-Дренак е локализиран, но сè уште дежура екипа од противпожарната единица на Старо Нагоричане, информираше денеска командирот, Далибор ...
| | веќе видена | слични

Од Територијалната противпожарна единица во Кичево информираат дека изминатата недела интервенирале на повеќе локации, а биле опожарени стрништа, ѓубришта, ...
| | веќе видена | слични

Во кичевско не се присутни пожари од поголем обем, но голем е бројот на помали пожари. Од Територијалната противпожарна единица во Кичево информираат дека ...
| | веќе видена | слични

На територија на општините Велес, Чашка и Градско во моментот нема активни пожари, информираше денеска градоначалникот на Велес, Аце Коцевски. Посочи дека во ...
| | веќе видена | слични

Еден трактор со приклучна цистерна за вода како механизација е основата на која може да се потпрат руралните општините во навремено справување со пожари и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 231 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 402 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 110 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожарот кај Дренак, Старо Нагоричане локализиран, противпожарна екипа дежура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: