Утре сончево и многу топло со температури до 41 степен

39 копии

Времето утре ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Сите партнери од владината коалиција во текот на вчерашниот ден потврдија дека парламентарното мнозинство останува стабилно. Владината коалиција која е ...
сите 376 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 856 | | | веќе видена

Ќе се повлече од функција Заев доколку по вториот круг на изборите го изгуби Скопје, но и поголем дел од општините? Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев ...
сите 150 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 256 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 197 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 25 | | | веќе видена

Заедно тргнавме по патот за најдоброто за нашата општина, најдоброто за нашата држава, вели кандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ, Душко Весковски. ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре сончево и многу топло со температури до 41 степен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: