Дурент е прогласен за МВП, ова е најдобрата петорка на ОИ во Токио (ФОТО)


Кошаркарскиот турнир на Летните Олимписки Игри во Токио заврши со очекуван резултат, победа на првиот фаворит за златото-селекцијата на Соединетите Американски ...
| | веќе видена | слични

Руската гимнастичарка и освојувачка на златен олимписки медал, Алина Кабаева, во јавноста позната како и мистериозната љубовница на Владимир Путин, за една ...
| | веќе видена | слични

Таеквондо репрезентацијата на Македонија продолжува со напорна работа околу следните предизвици. Освојувањето на Дејан Георгиевски на сребрен медал на Летните ...
| | веќе видена | слични

Семејството на олимписката шампионка Кван Хонгчан, одбило 30 милиони долари, иако живее во лоши услови. Хонгчан (14) од Кина освои златен медал во нуркање од ...
| | веќе видена | слични

Македонската атлетика на неодамнешните Летни олимписки игри во Токио ја претставуваше Јован Стојоски во дисциплината 400 метри. Во квалификациската трка трчаше ...
| | веќе видена | слични

Бев сигурен во себе. Знаев дека можам. Имавме одлична стратегија која ја направи тренерот и успеавме да донесеме медал Дејан кој тренира теквондо од девет ...
| | веќе видена | слични

 За Алина Кабаева постојат шпекулации дека му е тајна љубовница и дека му родила близнаци на Владимир Путин, а пред две години целосно исчезна од јавноста и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 540 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дурент е прогласен за МВП, ова е најдобрата петорка на ОИ во Токио (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: