Не оставајте никого зад себе

Оставивме многумина зад нас, за да ги присоберат во популистички кружоци, лидери кои не се заинтересирани за ништо друго освен за практикување на власт по ...
| | веќе видена | слични

Последниот оглас на Агенцијата за примена на јазикот е дека ќе купува службено возило по цена од 16.000 евра. Нешто слично неодамна направи и Комисијата за ...
| | веќе видена | слични

Дебатата околу потребата за определување изборен праг сè уште е многу жестока, затоа што самото воведување ваква мерка некого исклучува од влез во парламентот. ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за „Локално“ професорот д-р Атанас Козарев, кој е и претседател на Асоцијацијата за корпоративна безбедност – Скопје ги предупредува корисниците на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 150 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 207 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 385 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 99 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 78 | | | веќе видена

Како компанија, ние веќе ја почнавме енергетската трансформација-конкретно во РЕК Осломеј. Како што може да се види, во тек е изградбата на нашата сопствена ...
сите 112 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не оставајте никого зад себе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: