Се пеглаат деталите, Меси во ПСЖ ќе биде најплатен фудбалер во светот


Преговорите помеѓу ПСЖ и Лео Меси брзо напредуваат, голем број на извори пренесуваат дека Аргентинецот ќе добие двегодишен договор со опција за додатни 12 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Анхел Ди Марија зборувал отворено во интервју за телевизијата „TyC“ и дал интересни одговори на прашањата поврзани со ситуацијата која е актуелна по трансферот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лионел Меси веќе неколку дена тренира со новите соиграчи во ПСЖ и се спрема за дебито во дресот на Парижаните. А во Каталонија изненадно на аукција се појавило ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Анхел ди Марија е среќен поради доаѓањето на неговиот сонародник Лионел Меси во редовите на ПСЖ, а покрај тоа, зборуваше и на други актуелни теми и идни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 174 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 86 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се пеглаат деталите, Меси во ПСЖ ќе биде најплатен фудбалер во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: