ААВМУ: Почнува мониторингот на медиумското известување за Локалните избори 2021

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги од утре започнува со мониторинг на изборното медиумско известување на радиодифузерите за Локалните избори ...
| | веќе видена | слични

Од понеделник стартува собирањето потписи во подрачните единици на ДИК за независните градоначалнички кандидатури, а судбината на измените на Изборниот законик ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Државната изборна комисија (ДИК) го потпиша договорот со германската компанија „Дермалог”, која треба да ги набави потребните терминали за читање отпечатоци од ...
| | веќе видена | слични

Изборите ќе бидат навремени и покрај тоа штоне се поминати измените на ИЗборниот законик, уверува во интервју за МИА, претсдателот на ДИК, Александар ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ДИК, Александар Даштевски во изјава за МИА вели дека подготовките за локалните избори ќе бидат навремени, иако се уште не се донесени измените ...
| | веќе видена | слични

Менување на правилата на игра среде почнат процес за собирање потписи е досега невидено и е вовед во диктатура на партизмот која не смееме да ја дозволиме, ...
| | веќе видена | слични

Според неофицијалните информации кои ги добија независните кандидати, Изборниот законик ќе се менува штом пратениците се вратат од одмор на 17 август со цел да ...
| | веќе видена | слични

Поранешната претседателска на градската организација на СДСМ во Скопје, Софија Куновска, вели дека предложените измени на Изборниот закон се направени за да се ...
| | веќе видена | слични

Изборниот законик ќе се менува штом пратениците се вратат од одмор на 17 август. Ваква информација добиле независните кандидати кои информираат дека со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 194 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ААВМУ: Почнува мониторингот на медиумското известување за Локалните избори 2021

Од:
До кого (е-маил):
Порака: